Klub stu
Zapraszamy sympatyków i wiernych kibiców GLKS Nadarzyn do udziału w akcji. Zapoznaj się z propozycjami TUTAJ

Archiwum wiadomości

Kolejny remis w derbach powiatu
Bój o prymat w powiecie pruszkowskim nadal nie został rozstrzygnięty. Po raz kolejny zakończył się remisem, tym razem jednak bogatym w bramki (2:2)!

Piłkarze GLKS na boisko wyszli w koszulkach z numerem 12. To bardzo ładny gest adresowany do Piotra Misztala, który ze względu na poważną kontuzję w najbliższym czasie nie pojawi się między słupkami. Na emocje, jak zwykle w tego typu meczach, nie można było narzekać. Rozpoczęło się od przewagi Znicza. Pruszkowiacy wyprowadzali więcej akcji, lecz skutecznie powstrzymywał ich Maciej Łykowski... aż do 11 minuty, kiedy to niespełna dziewiętnastoletni Arkadiusz Jędrych zdobył pierwszą bramkę w tym spotkaniu. Martwi fakt, że to następny gol utracony ze stałego fragmentu gry. Od tego momentu gra stawała się coraz bardziej wyrównana. W 26 minucie szczęśliwie w odpowiednim miejscu znalazł się Piotr Charzewski, który zanotował kolejne trafienie dla GLKS w rundzie wiosennej. Między drużynami iskrzyło do końca pierwszej połowy. W drugiej części spotkania gra jakby nieco się osłabiła. Na początku większe zagrożenie stwarzali rywale, ale stopniowo nasza drużyna dorównywała im w wielu elementach. W 81 minucie szczęście po raz kolejny uśmiechnęło się do młodego obrońcy Znicza. Po tym trafieniu mogło wydawać się, że jest już "pozamiatane", jednak nasi piłkarze potrafili walczyć do końca, dzięki czemu zdobyli wyrównującą bramkę w 85 minucie. Swoją pierwszą bramkę dla GLKS zdobył Łukasz Zaniewski. Sędzia Sebastian Tarnowski do podstawowego czasu gry doliczył aż 4 minuty, jednak nie dały one zwycięstwa żadnej z drużyn. W meczu zabrakło dwóch czołowych strzelców ligi - kontuzjowanego Piotra Bajery (GLKS) i Kacpra Tatary (Znicz). Trybuna, jak to na derbach, była wypełniona (900 osób). Niestety można było spotkać się z dość niestosownym zachowaniem niektórych kibiców gospodarzy, jednak jest to wliczone w widowisko sportowe. Na pomeczowej konferencji prasowej trener Matuszewski powiedział "Nie przegrywamy, szkoda tylko, że tak dawno smak zwycięstwa już nam gdzieś tam odszedł" (trzeci remis z rzędu), jednak zapewnił również, że o punkty, dające utrzymanie, drużyna będzie walczyć w każdym następnym spotkaniu. Szansa na ich zdobycie będzie już środę, bo GLKS podejmie na własnym boisku jedną z najwyżej notowanych drużyn - Okocimski KS Brzesko. Serdecznie zapraszamy!

Skład GLKS: Łykowski - Centkowski, Cegliński, Sala (75 Goliński), M. Wojtczak, Charzewski, Grajek, Dynarek, Wrzesiński (90 Sielski), Zaniewski, Kaleta (83 J.  Wojtczak).

Skład Znicza: Błażejczyk - Tomczyk, Jędrych, Makowski, Januszewski, Kasztelan,  Osoliński, Kucharski, Rackiewicz, Kopciński (67 Bylak ), Witkowski (67 Rybaczuk).

Żółte kartki: Tomczyk, Rackiewicz - Wojtczak, Zaniewski

Znicz Pruszków 2:2 GLKS Nadarzyn