Klub stu
Zapraszamy sympatyków i wiernych kibiców GLKS Nadarzyn do udziału w akcji. Zapoznaj się z propozycjami TUTAJ

Archiwum wiadomości

Nieudany rewanż
Porażką 0:1 zakończył się mecz 28. kolejki II ligi wschodniej pomiędzy GLKSem Nadarzyn, a Okocimskim KS Brzesko.

Był to typowy mecz walki. Gra toczyła się dość wyrównanie. Żadnej ze stron nie udało się zdominować przeciwnika. Spotkanie rozpoczęło się od niegroźnych akcji obu drużyn. Dziać się zaczęło od momentu kiedy Michał Kaleta otrzymał żółtą kartkę. Goście ruszyli do walki i stworzyli kilka groźnych sytuacji. Z odpowiedzią ruszył Piotr Charzewski przeprowadzając indywidualną akcję, niestety bez powodzenia. Chwilę później niewielkiego urazu doznał Przemysław Sztybrych, lecz szybko powrócił na boisko, aby już od razu wybić głową dobrze wykonany przez gości rzut rożny. Kolejną szansę na otwarcie wyniku mieli "Piwosze" lecz piłka po rzucie wolnym poszybowała obok bramki. W kolejnej akcji żółtą kartką ukarany został Dawid Sala. Chwilę później możliwość zdobycia bramki miał Michał Wrzesiński, lecz zabrakło celności, Bramkarza gości postraszył również chwilę wcześniej ukarany obrońca naszej drużyny, oddając potężny strzał z dystansu, również niecelny. Po kilku dobrych akcjach GLKS piłkarze z Brzeska postanowili o sobie przypomnieć wyprowadzając atak, lecz przerwał im Adam Centkowski. Piłka szczęśliwie trafiła do Dawida Dynarka, który zagrał długą piłkę do Łukasza Zaniewskiego, lecz sędzia odgwizdał ofsajd. Tsam błąd popełnili rywale. Moment później, za faul, trzeci kartonik dla naszej drużyny obejrzał Przemysław Grajek. Dało to ekipie gości kolejną szansę, lecz strzał znowu był nieprecyzyjny. Po dobrym dograniu "Ceny" główką piłkę nad bramką przeniósł najmłodszy napastnik naszej drużyny. Pod koniec pierwszej połowy jeden z niewielu błędów w tym spotkaniu popełnił Maciej Łykowski wybijając piłkę spod bramki wprost w nogi swojego obrońcy. Dobrze zorientował się napastnik Okocimskiego, lecz tego nie wykorzystał. Przed ostatnim gwizdkiem ukarany żółtą kartką został zawodnik gości. Dobrą sytuację do zmiany wyniku miał "Chary" lecz po raz kolejny zabrakło mu szczęścia. Druga odsłona spotkania rozpoczęła się od dwóch błędów z rzutów rożnych po obu stronach. Pierwszą groźną sytuację w tej części spotkania stworzylil goście, lecz strzał sam na sam obronił "Łydka", choć nie powinno do tego w ogóle dojść, ponieważ przeciwnik był na pozycji spalonej, czego nie wyłapał arbiter boczny. W 60 minucie spotkania kartką ukarany został Adam Centkowski. Minutę później nastąpiła zmiana w zespole GLKS. Boisko opuścił Michał Kaleta, a w jego miejsce pojawił się Jakub Wojtczak. Ładną akcję prawą stroną wyprowadził Piotr Charzewski. Oszukując trzech obrońców z Brzeska, podał futbolówkę do Zaniewskiego, lecz ten z przewrotki uderzył obok słupka. Była to ostatnia szansa Łukasza, bo po tej sytuacji został zmieniony przez Emila Rembiejewskiego, który już minutę po wejściu otrzymał żółtą kartkę. Warto podkreślić, że to już piąte tego typu upomnienie dla GLKS przy jednym rywala, choć nasza drużyna wcale nie grała bardziej brutalnie. Goście zaczęli bardziej naciskać. Jeden strzał pięknie obronił Łykowski, lecz drugi raz już ta sztuka mu nie wyszła. To gospodarze pierwsi popełnili błąd, co przepłacili stratą bramki w 66 minucie po strzale Pawła Smółki. To zdarzenie jakby ich pobudziło, bo od razu ruszyli z odpowiedzią, lecz stworzenie szansy na remis odebrał im sędzia liniowy, pokazując przewinienie, którego w rzeczywistości nie było. Chwilę później piłkarze Nadarzyna ponownie zaatakowali, lecz gości uratował Trela. W ciągu kilku minut po raz kolejny zdarzył się ten sam  błąd sędziego, który nie ułatwiał gry piłkarzom. Urazu doznał Rembiejewski, lecz po chwili wrócił do gry i oddał strzał  - niestety nieudany. U gości nastąpiła zmiana. Jeden z niewielu przewinień na naszych zawodnikach dostrzegł w końcu arbiter spotkania. Z rzutu wolnego centymetrów zabrakło Centkowskiemu. Kolejna zmiana u gości - zcszedł zdobywca bramki dla OKS. Od tego momentu goście wyraźnie zaczęli grać na czas. Piękny strzał oddał jeszcze Jakub Wojtczak, lecz również on minimalnie się pomylił. Do ostatniego gwizdka cała drużyna walczyła o wyrównującą bramkę, lecz ich cel nie został osiągnięty. Na koniec ostatnią żółtą kartkę obejrzał Dawid Dynarek. Podsumowując, dużo sportowej walki, lecz widowisko "zepsute" przez nieco stronniczego arbitra. Po dzisiejszych zawodach nasi rywale wykorzystując potknięcie Olimpii Elbląg wskoczyli na fotel lidera, natomiast Nadarzyn spadł na miejsce 12. W pomeczowej konferencji trenerzy zgodnie mówili o trudnych warunkach zarówno atmosferycznych jak i warunkach boiska. "To był mecz do pierwszego błędu. Taki błąd popełniliśmy my." powiedział trener Matuszewski i te słowa można uznać za najlepsze podsumowanie meczu. Jego team w sobotę zmierzy się z dobrze dysponowaną Wisłą Płock. Mamy nadzieję, że uda się przywieźć jakąś zdobycz punktową z tego arcytrudnego terenu. Mecz odbędzie się w 14 maja o godzinie 16.00 w Płocku, na stadionie przy ulicy Ignacego Łukasiewicza 34. Zapraszamy!

Skład GLKS : Łykowski - Sala, Goliński, Sztybrych, Centkowski, Wrzesiński, Dynarek, Grajek, Kaleta (61 Wojtczak J.), Charzewski, Zaniewski (63 Rembiejewski)

Skład Okocimskiego: Trela, Czerwiński, Urbański, Szymonik, Pawłowicz, Wojcieszyński (89 Kostecki), Baliga, Pyciak, Rupa (75 Darmochwał), Gil, Smółka (77 Głaz)

Bramki: Paweł Smółka (Okocimski KS)

Żółte kartki: Kaleta, Sala, Grajek, Centkowski, Rembiejewski, Dynarek - Rupa

GLKS NADARZYN 0:1 OKOCIMSKI KS BRZESKO

Zdjęcie do newsa pochodzi z serwisu www.nadarzyn.tv , gdzie znajdują się również skróty meczu - kliknij tutaj.

Autor: Reporter; Data: Środa, 11 maja 2011;